Schoonste school van Mechelen!

We zijn opnieuw bekroond met de titel ‘Schoonste school van Mechelen’. Van alle secundaire scholen in het Mechelse ging onze school met deze prijs lopen. We winnen hiermee een geldsom van 500 euro.

Al sinds 2016 probeert onze school via het intergemeentelijke meerjarentraject ‘Afvalarme School 2020’ zo veel mogelijk Propere Planeten te verzamelen. Hiervoor moesten we heel wat acties of workshops rond het milieu organiseren. De milieuraad van onze school probeert elk schooljaar opnieuw de leerlingen te sensibiliseren rond afvalpreventie.

Onze school behaalde al maar liefst 10 Propere Planeten. Zo hebben we rond zwerfvuil gewerkt met een opruimactie, de workshop Cut The Crap en de workshop De Welriekende Dreef. We bedachten ook heel wat initiatieven rond afvalpreventie (brooddozen- en drinkbussenactie, groene ploeg, zwerfvuilactie ...) en plantten samen met Natuurpunt heel wat bomen. We vinden het ook erg belangrijk om onze leerlingen te sensibiliseren rond het klimaat. Voorts zijn er vuilnisbakstickers, educatief drukwerk en een inzamelingspunt voor inktpatronen.

Na de uitreiking organiseerde IVAREM een eco-percussie op de speelplaats samen met de leerlingen van de milieuraad.

Schoonste school Schoonste school Schoonste school Schoonste school Schoonste school Schoonste school Schoonste school Schoonste school